ikona doprava zdarma Nezabudni si vybrať darček k tvojmu nákupu! Zistiť viac
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€

Vitamín C prírodný vs. „syntetický“

Banner_SK_1600x600_02

Zaznamenali ste už toto trochu zavádzajúce tvrdenie? Poďme si to objasniť. Faktom je, že vitamín C ktorý nájdete v paprike, je absolútne rovnaký, ako vitamín C, ktorý za účasti fermentačnej technológie (vznikajú tak aj probiotiká) vyrobíte. Teda ešte raz: kyselina askorbová je proste kyselina askorbová!! Telo naozaj nevie, či došlo k produkcii vitamínu C v paprike alebo v laboratóriu! A pokiaľ ste získali dojem, že potrebujete suplementovať vitamín C, tak naozaj nemusíte kupovať produkt, ktorý sa tvári, že obsahuje akýsi „prírodný“ vitamín C. Nič také totiž neexistuje! Teda vitamín C je totiž ten, ktorý vzniká pri rôznych procesoch a to ako v prírode, tak v laboratóriu. 

Môžete si kúpiť produkt, ktorý obsahuje surovinu bohatú na vitamín C a tým získať vitamín C práve z tohoto zdroja. Nič proti tomu, získate súčasne aj flavonoidy, ktoré budú mať na zdravie rozhodne pozitívny vplyv. Problém je, že pokiaľ chcete užívať vitamín C z tohoto zdroja vo vysokých dávkach, tak si môžete slušne podráždiť trávenie. Výrobcovia to samozrejme vedia, preto sa často niečo síce tvári ako 100% prírodný vitamín C, ale v skutočnosti ide o zmes napríklad aceroly s vitamínom C, ktorý je vyrobený v laboratórii. Vtip je v tom, že toto de facto nie je možné žiadnym spôsobom overiť, pretože ako zmieňujeme vyšie, kyselina askorbová je proste stále kyselina askorbová. 

Poslednou vecou, ktorú je potrebné zmieniť v rámci absolútnej objektivity, sú rastlinné flavonoidy, ktoré fungujú ako synergisti vitamínu C, čo jednoznačne hovorí v prospech použitia prírodného zdroja vitamínu C. Na druhej strane takmer všetci výrobcovia pridávajú k vitamínu C práve tieto flavonoidy vo forme extraktu zo šípky, prípadne aceroly. Dokonca je veľmi efektívna kombinácia vitamínu C s bioflavonoidným glykozidom známym ako rutín (liek ASCORUTIN). 
Problém je v tom, že tieto produkty sú bežne k dispozícii, ich funkčnosť je overená a cena klesla. Takže je potrebné vymyslieť, ako zasa zarábať na ľuďoch hľadajúcich svätý grál, ktorý im poskytne zdravie, formu a nevieme čo ešte.

My v PROM-INe tieto fabulácie a nezmyselné hry moc nemusíme. Radšej sa sústredíme na vývoj kvalitných produktov a po novom tiež na vývoj produktov nezaťažených aditívami a ochutených iba prírodnými arómami a tiež úplne unikátnym extraktom z rastliny stévia, ktorý ponúka sladkú chuť bez akejkoľvek pachuti. 
A pozor, VITAMÍN C NATURALLY POWDER je iba prvou lastovičkou v „100% NATURAL“ produktoch.

Odoberajte
naše novinky