ikona doprava zdarma Nezabudni si vybrať darček k tvojmu nákupu! Zistiť viac
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€

Sila, výkon, napumpovanie…

síla,-výkon,-napumpování

Nitrox pump zo série Essential bol navrhnutý ako predtréningový suplement pre optimalizáciu športových výkonov (pozn.: suplement označovaný tiež ako „booster“). Jeho kúzlo sa skrýva v úplne jednoduchom zložení a skutočne účinných dávkach funkčných zložiek v ojedinelej kombinácii. Nitrox pump, ako už sám názov napovedá, podporuje veľké svalové „napumpovanie“, ktoré vedie k zvýšenej efektivite tréningu a svalovému rastu. Vďaka svojmu zloženiu nie je tento výnimočne účinný ,,booster“ sprevádzaný cielenou výraznou neurostimuláciou a môže sa teda užívať denne, a to bez nežiaducich vedľajších účinkov. Medzi ostatnými produktmi exceluje vo výkonnosti a bezpečnosti.

Ako Nitrox pump funguje môžete vyskúšať pomocou vzoriek. Poďme sa ale pozrieť bližšie, ako pomáha svaly napumpovať a čím je bezkonkurenčný…

Beta alanín 3200 mg

Beta alanín je neesenciálna aminokyselina prirodzene sa nachádzajúca v spektre beta aminokyselín (pozn.: nezamieňať s AK alanín, jedná sa o inú látku).

Pri intenzívnom výkone sa štiepi ATP, v tele sa hromadia vodíkové ióny, svaly sa dostávajú do kyslejšieho stavu, prichádza svalová bolesť, diskoordinácia pohybov, strata sily a následne ukončenie výkonu. Ide o bežný proces, s ktorým sa stretne v živote snáď každý. Čo s tým má ale spoločné Beta alanín? K pochopeniu jeho úlohy sa musíme v krátkosti pozrieť na látku karnozín, pričom Beta alanín vedie práve k jej syntéze. Karnozín má vplyv na naše svaly a schopnosť podať výkon. Pomáha stabilizovať pH vo svaloch a zrýchlene odplavuje vodíkové ióny, ktoré, ako sme si povedali, vznikajú v priebehu fyzických výkonov. Telo si pH prirodzene vyrovnáva, ale pokiaľ klesne pod určitú úroveň, organizmus už nie je schopný odolávať a zhoršuje sa jeho schopnosť podať výkon. Práve tomuto stavu pomáha zabrániť, ak doplníme Beta alanín prostredníctvom pretvorenia na karnozín. Po dodaní Beta alanínu do tela koncentrácia karnozínu rapídne narastie. Výskumy ukázali, že po 4 týždňoch dopĺňania Beta alanínu vzrástla koncentrácia karnozínu v tele na 42 – 65 %, po 12 týždňoch dokonca na 85 %. Tento stav potom značne ovplyvňuje fyzický výkon, aktivujú sa systémy zodpovedné za svalový rast, silu a vytrvalosť. 

A-AKG a Citrulín malát

Kombinácia týchto dvoch látok výrazne zvyšuje endoteliálne vylučovanie oxidu dusnatého, ktorý rozširuje cievy. Tým je zaistené výraznejšie prekrvenie svalov a posilnenie transportu živín priamo do pracujúcich svalov. 

Dávka A-AKG vo výške 3500 mg je nastavená tak, aby splnila svoju funkciu, avšak nie je maximálna. Preto je možné Nitrox pump užívať v kombinácii s produktom BCAA Synergy, kde je tiež A-AKG, čím sa maximálne zvýši anabolický potenciál.

Už spomenutý citrulín malát je v produkte v dávke 1900 mg. Ide o neesenciálnu aminokyselinu citrulín viazanú na jablčnú kyselinu (preto citrulín malát), podobne ako Beta alanín. Svojou funkciou sa vyznačuje ako prekurzor (predchodca) arginínu, čím pôsobí ako významný synergista pre A-AKG. Ďalej stimuluje uvoľňovanie energie z ATP a posilňuje imunitný systém. Malát je kľúčová zlúčenina glukogenézy, pretože môže voľne prechádzať cez mitochondriálnu membránu do mitochondrie. Doplnenie malátom štartuje aeróbny metabolizmus v Krebsovom cykle a urýchľuje recykláciu laktátu. Podávanie malátu pomáha redukovať základné príčiny únavy.

Mikronizovaný kreatín monohydrát 3600 mg

Hovoríte si, prečo „iba“ kreatín monohydrát? Žiadny iný kreatín nebol tak podrobne a dlhodobo testovaný. Jeho kúzlom je pomoc v dosahovaní najlepších výsledkov v krátkom čase. Z tohto pohľadu ešte nebol prekonaný. Dávka 3600 mg plne zaistí efektívne udržanie ideálnej hladiny kreatínfosfátu, a tým optimálnu syntézu ATP. Kreatín je základný a osvedčený suplement pre športovcov budujúcich silu a rýchlosť.

Nitrox pump necieli na maximálnu neurostimuláciu, avšak je obohatený o základné prírodné stimulačné látky, ako kofeín a taurín. Boli však pridané iba v dávkach, aby nespôsobovali nežiaduce účinky. Tieto stimulanty dopĺňa ešte veľmi kvalitný extrakt zo zeleného čaju, a to pre jeho významné antioxidačné účinky. 

Produkt je koncipovaný ako prvotriedny predtréningový suplement s extra účinným množstvom ergogénnych látok na podporu výkonu. Jedinečnú kombináciu funkčných zložiek pocíti naozaj každý a v spojení s delikátnou chuťou nemá NITROX PUMP konkurenciu. Ďalej obsahuje iba nepatrné množstvo sacharidov, výkon je teda možno maximalizovať v každom tréningovom období, ako sú naberanie svalovej hmoty, zvyšovanie sily, zvyšovanie výbušnosti, diéta a znižovanie hmotnosti, závodné a zápasové prípravy, a to vo všetkých športových odvetviach. Pokiaľ je doplnený o optimálne množstvo aminokyselín, napr. suplementom BCAA SYNERGY, pre maximalizovanie výkonu a zlepšenie výsledkov nie je možné, de facto, urobiť viac. Booster neobsahuje žiadne ďalšie nutričné látky, ako obsahujú napr. BCAA alebo Glutamín. Išlo by totiž iba o kozmetické množstvo bez významnejšej účinnosti len pre zlepšenie etikety, čo nie je konceptom série Essential. Tá sa vyznačuje maximálnou funkčnosťou samostatných produktov a ich vzájomnou podporou efektivity, kam Nitrox pump rozhodne zapadá.

Odoberajte
naše novinky