ikona doprava zdarma Nezabudni si vybrať darček k tvojmu nákupu! Zistiť viac
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€

Essential Pure Bar – tyčinka len z najkvalitnejších surovín!

Pure Bar - článok

V športovej výžive málokedy nájdeme tyčinku, ktorú by sme mohli konzumovať s pocitom, že nám pomôže k lepšej forme, či naopak, že nám našu súčasnú formu nepokazí. Bohužiaľ, je to práve naopak, nekvalitné produkty vídavame na každom kroku.

V Prom-in sme sa rozhodli na túto situáciu reagovať a zmeniť tento trend. Predstavujeme tyčinku, ktorá nie je postavená na klasických základoch glukózového sirupu, fruktózy, palmového tuku a nekvalitných zdrojov bielkovín. Tyčinka, ktorú prinášame na trh, je naproti tomu plná prebiotickej vlákniny, ktorá zasycuje, obsahuje výnimočne kvalitné a biologicky aktívne zdroje bielkovín a v neposlednom rade tiež telu prospešné a dôležité zdroje tukov.

Podstatné kritériá pre výrobu Pure Bar – čistej proteínovej tyčinky:

  • Pripraviť tyčinku s nízkou glykemickou záťažou a súčasne bez obsahu nežiaducej fruktózy. Týmto sme hneď v prvej fáze príprav eliminovali použitie lacných a technologicky priaznivých surovín, ako sú glukózový a fruktózový sirup. Pri zostavovaní receptúry sme ďalej odstránili, na prvý pohľad moderné a zdravo sa tváriace, sirupy plné fruktózy a jednoduchých sacharidov, ako sú javorový sirup, sirup z agáve, med a ďalšie zložky, ktoré skôr prispievajú k nárastu tukových zásob. Dokonca sme sa vyhli i dnes populárnym isomalto-oligo sacharidovým sirupom, o ktorých je známe, že zvyšujú hladinu krvného cukru podobne ako glukóza. Hľadali sme zdravú a alternatívnu náhradu, a tak sme prišli so sirupom z rozpustnej vlákniny. Ten je vyrobený gmo free (bez použitia geneticky modifikovaných látok) technológiou a štúdiami bol preukázaný jeho minimálny vplyv na hladinu krvného cukru. Nezanedbateľným a preukázateľným benefitom je i prebiotický efekt. Tým sme splnili prvé kritérium, ktoré sme si nastavili.
  • Zaistiť obsah kvalitných tukov s cieľom zasýtiť a podporiť spaľovanie tukov. Preto sme ako základ použili kvalitné oriešky (mandle), ktoré sú skvelým zdrojom poly a mono nenasýtených tukov, horčíku a prirodzene sa vyskytujúceho vitamínu E. Ako zdroj nasýtených tukov najvyššej kvality je použité akostné a úplne prírodné kakaové maslo. Paradoxne sa tak tuky stali tou najdrahšou surovinou v tyčinke. Odmietli sme použitie palmového tuku a ďalších lacných a zdravotne nepriaznivých zložiek, ktoré sa často objavujú na obaloch skryté pod názvom “rastlinný tuk”.
  • Použiť biologicky najcennejšie zdroje bielkovín. Preto sme použili srvátkový koncentrát a micelárny kazeín. Žiadnu želatínu, sójový izolát, kazeinát a ďalšie zložky, ktoré by síce navýšili tabuľkový obsah bielkovín, ale znamenali by nefér hru voči našim zákazníkom, ktorí od nás očakávajú len to najlepšie. Aj napriek tomu, laboratórne výsledky merajúce hodnotu bielkovín deklarujú hodnotu 32 %.

Pri tvorbe pure bar sme nastavili vyššie popísané kritériá, ktoré sa nám podarilo splniť aj napriek častej technologickej náročnosti tejto voľby. Asi netreba zdôrazňovať, prečo sme vynechali tzv. balastné ingrediencie, ako sú pšenica, mlieko, sladká srvátka, rôzne druhy cukrov atď. – toto sa stalo štandardom našich produktov. Sme naozaj pyšní, že sa nám podarilo dosiahnuť prirodzenú chuť s použitím iba prírodných ingrediencií, ako kakao a sladidlo získané z rastliny stévia rebaudiana. Nemuseli sme použiť žiadne konzervačné činidlá, jediné, čo sme pridali, ako antioxidant, je prospešný tokoferol.

Veríme, že oceníte našu snahu o vytvorenie naozajstnej fitness tyčinky a nie ďalší mass-marketingový produkt, ktorý má vyvolať dojem zdravej tyčinky, ale vašim výsledkom rozhodne neprospeje.

Odoberajte
naše novinky