ikona doprava zdarma Využi zľavový kód MDD20 a získaj zľavu 20% Hneď nakupovať
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€

Women Line – TOP QUALITY HEALTH NUTRITION (Zdravá výživa najvyšej kvality)

Women Line ponúka výnimočné parametre funkčnosti, kvality a čistoty, ktoré obvykle pri bežných mass-marketingových produktoch nenájdete. Na vývoji tejto jedinečnej série sa podieľali špičkoví odborníci, ktorí sa jednoznačne zamerali na cieľ, ktorým je maximálna funkčnosť s využitím iba tých najkvalitnejších surovín.

 1. maximálna kvalita = minimum chemických a nežiadúcich prísad
 2. maximálna možná čistota = minimum balastných látok a nutrične neplnohodnotných zložiek, akými sú napríklad podradné zdroje bielkovín, lacné a ťažko stráviteľné obilniny a organizmus zaťažujúce látky, ako sú sušené mlieko a fruktóza.

Výsledkom tejto symbiózy je séria Women Line, funkčné a diétne potraviny lahodnej chute. Women Line ponúka poctivú kvalitu a parametre, na ktoré sme právom hrdí. Našou hlavnou filozofiou je spokojnosť zákazníka, a to nielen, čo sa týka chute, ale aj využiteľnosti živín a zachovania maximálneho zdravotného prínosu surovín.

Pre koho je séria Women Line určená? 

 • Pre všetky aktívne ženy so záujmom o zdravý životný štýl.
 • Pre ženy, ktoré sa snažia zvýšiť príjem kvalitných bielkovín v strave.
 • Pre ženy požadujúce špičkovú stráviteľnosť produktov.
 • Pre všetky, ktoré chcú chutné produkty bez obsahu mlieka, fruktózy a ďalších lacných podradných surovín.
 • Pre tie, ktoré uprednosťujú kvalitu a funkčnosť.

Aké sú hlavné parametre?

 • Hlavnými zložkami produktov sú prvotriedne zdroje bielkovín a prírodné zdroje komplexných sacharidov vyrobené s dôrazom na šetrnú a nechemickú úpravu.
 • Použité bielkoviny sú spracované bez chemických činidiel pre zachovanie maximálnej bioaktivity výsledného produktu.
 • Sacharidovú zložku tvoria obilniny bohaté na zdraviu prospešné Beta Glukány.
 • Tuky, obsiahnuté v produkte, pochádzajú z prírodných zdrojov a z prídavku špeciálnych mastných kyselín so stredným uhlíkovým reťazcom tzv. MCT (Medium Chain Triglycerides), ktoré sa používajú pri redukcii hmotnosti.
 • Produkty obsahujú prevažne komplexné sacharidy, iba u niektorých je použité prírodné sušené ovocie. K dosladeniu slúžia steviolglykozidy pochádzajúce z rastliny Stévia reburdiana, ďalej sladidlo Neohesperidin DC extrahované z kôry horkého pomaranča a obľúbená sukralóza, ktorá je považovaná za jedno z najbezpečnejších náhradných sladidiel.
 • Produkty neobsahujú zaťažujúce zložky, ako je pšeničná múka, sušené mlieko, sušená sladká srvátka, fruktózový sirup a ďalšie ťažko stráviteľné a nežiadúce tukotvorné zložky.
 • Všetky produkty obsahujú minimálne množstvo laktózy.
 • Nie sú použité zastarané sladidlá, ako sú aspartam, acesulfam k, sacharín a cyklamáty.

Women Line – výživové fakty

“Maximálna možná funkčnosť a kvalita”

Základ receptúry Women Line tvoria, pri každom produkte, vždy ingrediencie tej najvyššej kvality, a to s ohľadom na čistotu, ako aj na funkčnosť a zachovanie zdravotných prínosov.

Proteínovú zložku tvoria iba najkvalitnejšie a najčistejšie zdroje bielkovín. Dôraz sa kladie na spracovanie bez účasti chemických činiteľov, a tým sa docieli zachovanie maximálneho množstva bioaktívnych frakcií pôvodnej suroviny, čím sú zachované zdravotné prínosy.

Hlavným zdrojom bielkovín v sérii Women Line sú:

CFM koncentrát srvátkovej bielkoviny vyrobený z mlieka pomocou špeciálnej mikrofiltrácie. Pokročilá technológia spracovania prostredníctvom keramických filtrov za vysoko turbuletného prúdenia zachováva (v koncentráte) maximálne množstvo bioaktívnych frakcií, najmä Imunoglobulínu a ďalších subfrakcií, a to je hlavná prednosť tejto (čisto) nechemickej výrobnej metódy. 

Prirodzený Micelárny kazeín je vyrobený iba mikrofiltráciou, bez použitia chemikálií a agresívnych činiteľov. Tým je zachovaná maximálna bioaktivita a zdravotné prínosy pôvodnej suroviny.

Kvalitný vaječný albumín vhodne dopĺňa amino spektrum a poskytuje zdroj bielkovín so strednou dobou trávenia, čím sa radí medzi srvátkovú bielkovinu a kazeín. Už dlhú dobu je považovaný za zlatý štandard, čo sa týka kvality bielkovín.

Základom sacharidovej zložky sú dve výnimočné obilniny – ovos a jačmeň. Ovos je bohatý na veľmi hodnotné sacharidy, rastlinné bielkoviny, mastné kyseliny a rovnako aj na vitamíny B1, B6, E, zinok, železo, vápnik. V porovnaní s ostatnými obilninami, ovos vyniká obsahom nerozpustnej vlákniny. Jačmeň je zasa jedným z najbohatších prírodných zdrojov špecifickej vlákniny, tzv. rozpustných beta glukánov. Jačmeň, v podobe jačmennej kaše, hral významnú úlohu v strave starých Grékov a Rimanov a bol bežným jedlom. Tvoril tiež hlavnú časť stravy gladiátorov bojujúcich v aréne, ktorí boli tiež prezývaní ako pojedači jačmeňa. Jačmenné odvary sa používali aj ako náhradná výživa kojencov a posilňujúci prostriedok pre rekonvalescentov a ťažko chorých. Pravidelná konzumácia jačmenných beta glukánov prispieva k udržovaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, čo môže znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení. Posledné štúdie preukázali jeho priaznivý vplyv aj na udržanie optimálnej telesnej hmotnosti a dosiahnutie optimálnej hladiny glukózy v krvi.

Produkty série Women Line sú ďalej obohatené funkčnými zložkami, ktoré sa podieľajú na optimalizácii metabolizmu a poskytujú zdravotné výhody. Napríklad MCT tuky, najkvalitnejšia forma Karnitínu ALC, tráviace enzými, probiotiká a ďalšie.

Čo v produktoch Women Line nenájdete:

 • Sušené mlieko, to obsahuje iba 20 – 30% bielkovín, zvyšok tvorí zaťažujúca sacharid laktóza.
 • Sušená srvátka – obsahuje 12% bielkovín, zvyšok tvorí zaťažujúca sacharid laktóza.
 • Srvátkové proteíny s nízkym obsahom bielkovín 25 – 60%, zvyšok tvorí zaťažujúca sacharid laktóza.
 • Sójovú bielkovinu – deficit esenciálnej aminokyseliny methionin. Možnosť nepriaznivých účinkov na hormonálny systém.
 • Denaturované zdroje bielkovín (tepelne a chemicky narušená štruktúra): kazeinát vápennatý, kazeinát sodný, bielkoviny získané iónovou výmenou a ďalšie.
 • Kolagén (želatína) – bielkovina živočíšneho pôvodu s nízkym obsahom esenciálnych aminokyselín, ktorej zdrojmi sú koža, chrupavky, spojivové tkanivo atď.
 • Fruktózový sirup – zdroj tukotvorného sacharidu fruktózy, známy mnohými negatívnymi účinkami.
 • Pšenicu – prešľachtená plodina pestovaná na výťažnosť , ktorá postráda zdravotné prínosy.

Women Line a laktóza

Výrobky série Women Line obsahujú nízke množstvo laktózy, a to vďaka použitiu kvalitných surovín! Tento údaj väčšina konkurenčných produktov neuvádza kvôli obsahu lacných a podradných surovín, pretože to znamená vyšší podiel laktózy vo výsledom produkte.

Čo je to laktóza?

Laktóza je cukor, ktorý sa nachádza v mlieku. Jedná sa o disacharid zložený z galaktózy a glukózy, ktoré sú viazané prostredníctvom glykozidovej väzby. Z mnohých štúdií vyplýva, že väčšina dospelej populácie má iba nízku laktózovú aktivitu (na rozdiel od detí), a tak je laktóza zaťažujúca pre ich organizmus. Preto vo výrobkoch Women Line dbáme na použitie kvalitných surovín, aby sme zaistili nízky pomer laktózy v konečných produktoch.

POZOR! Veľa takzvaných diétnych koktejlov obsahuje 20% a viac laktózy, a to vďaka použitiu surovín, ako sú sušené mlieko a sladká srvátka. A to znamená zbytočné a nezdravé zaťaženie zažívacieho traktu.

Women Line a fruktóza

Fruktóza je monosacharid, ktorý sa radí medzi šesť-uhlíkové monosacharidy (hexózy), patrí medzi ketózy. Nachádza sa v mnohých potravinách, napríklad v mede (38%), a ďalej najmä v ovocí. Vďaka technologickým vlastnostiam a nízkej cene je fruktóza v potravinárskom priemysle nadmerne používaná, a to aj napriek tomu, že pri nadmernej konzumácii sú známe jej negatívne účinky na ľudský organizmus. Nadmerná konzumácia fruktózy spôsobí napríklad:

 • Nárast tukovej hmoty – reakciou xylulóza-penta-fosfátu s enzýmom en: PP2A (bielkovinovou fosfatázou 2) sa aktivuje ďalší uhlovodík – viažúca bielkovina, ktorá ďalej spustí enzýmy nova lipogenesis (enzýmy pre tvorbu tukov) a koenzym Acyl-CoA. Tie sa zúčastňujú na metabolizme mastných kyselín a genéze VLDL (lipidy veľmi nízkej hustoty), ktoré majú väčšiu tendenciu ukladať sa v tukových tkanivách.
 • Nadmernú produkciu kyseliny močovej v priebehu metabolizmu fruktózy, ktorá prispieva k vzniku dny a hepertenzie.
 • Fruktóza nestimuluje prirodzené vytváranie inzulínu (reakciou Acyl-CoA – JNK-1 + IRS-1)
 • Nadmerné množstvo fruktózy blokuje negatívnu spätnú väzbu, ktorá dáva mozgu signál o dostatku energetického príjmu, a teda k zastaveniu ďalšej konzumácie (prostredníctvom leptínu kombinovaného so zvýšenou tvorbou inzulínu).

Z týchto dôvodov produkty zo série Women Line neobsahujú žiadny fruktózový sirup, a ani pridanú fruktózu. Obsahujú iba malé množstvo fruktózy vo forme kvalitného sušeného ovocia použitého k ochuteniu a ako zdroj zdraviu prospešných látok.

Ak si budete nabudúce vyberať svoj potravinový doplnok, zamerajte svoju pozornosť na zloženie a odhalíte, či je skutočne tým, za čo sa vydáva. Avšak už teraz je určite zrejmé, že produkty zo série Women Line od PROM-IN nebudú mať konkurenciu svojim transparentným zložením, obsahom surovín najvyššej kvality a celkovým konceptom obsahu v nadväznosti na ich efektivitu.

Odoberajte
naše novinky