ikona doprava zdarma Nezabudni si vybrať darček k tvojmu nákupu! Zistiť viac
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€

Joint Care Drink – viac ako len kĺbová výživa

  • Unikátna kĺbová výživa obsahujúca ojedinelú kombináciu špeciálnych kolagénových peptidov TENDOFORTE® a FORTIGEL®
  • 10 000 mg peptidov s intaktným (čistým) priechodom cez sliznicu tenkého čreva
  • Vysoké dávky všetkých základných chondroprotektív (Glukozamín, Chondroitín, MSM)
  • Vysoká dávka kyseliny hyalurónovej
  • Boswellia serrata – extrakt z Kadidlovníka pilovitého

Joint Care Drink predstavuje naozajstnú revolúciu v starostlivosti o pohybový aparát. Ako jeden z prvých produktov na trhu cieli nielen na prevenciu artrózy.  Zameriava sa totižto aj na úponové ťažkosti, ktoré môže spôsobiť vysoká záťaž, s ktorou sa stretávame napríklad vo vrcholovom športe.

Joint Care Drink – Nekompromisné zloženie tak, ako je v PROM-IN zvykom

FORTIGEL® ZÁKLADNÁ STAROSTLIVOSŤ, AJ KEĎ VÄČŠINOU OPOMÍŇANÁ

FORTIGEL® – V kĺbových výživách sa stretnete s mnohými druhmi kolagénových peptidov. Avšak iba FORTIGEL® predstavuje podľa kontrolovaných štúdií unikátny prípravok napomáhajúci aktívne regenerovať kĺbovú chrupavku. Tá je zo 70% tvorená proteínovým kolagénom, a práve pri špecifickom kolagénovom peptide obsiahnutom vo FORTIGEL® sa preukázal pozitívny vplyv na rast novej chrupavky pomocou stimulácie buniek zmierňujúcich bolesť a zaisťujúcich hladkú pohyblivosť. FORTIGEL® predstavuje špeciálne purifikované bioaktívne kolagenové peptidy, ktoré sú produkované prostredníctvom špeciálnej viackrokovej procedúry, kedy je degradovaný bovinný kolagén prostredníctvom unikátneho enzymatického procesu a sú z neho vyselektované iba špecifické BCP peptidy, teda bioaktívne kolagénové peptidy FORTIGEL®. Základom účinnosti peptidov FORTIGEL® je už vyššie spomenutý intaktný priechod sliznicou tenkého čreva v nezmenenej podobe, počas procesu vstrebávania, bioaktívne molekuly FORTIGEL® sa tak môžu dostať v nezmenenej podobe do krvného obehu a k postihnutým kĺbovým štruktúram. Vďaka tomu práve FORTIGEL® vyživuje priamo kĺbové štruktúry.

Fortigel - Progression

TENDOFORTE® VYLIEČTE SVOJE ÚPONOVÉ BOLESTI

TENDOFORTE® predstavuje naozajstnú revolúciu v starostlivosti o pohybový aparát. TENDOFORTE® sa zameriava na najviac zaťaženú časť pohybového aparátu športovca, a to na šľachy a väzy. Špeciálne kolagénové peptidy TENDOFORTE® udržiavajú vaše šľachy a väzy silné a pružné. Nielen že TENDOFORTE® minimalizuje riziko poškodení, ale tiež umožňuje rýchlejšiu regeneráciu po úraze. Je preukázané, že TENDOFORTE® dokáže významne urýchliť návrat k tréningu aj po závažnom úponovom zranení. Práve preto by sa mal Joint Care Drink stať základom suplementácie každého športovca, ktorý pomýšľa na dlhú kariéru bez zranení.

Joint Care Drink predstavuje vďaka unikátnej kombinácii týchto oboch typov peptidov špeciálny produkt, ktorý je zameraný na športovcov sústreďujúcich sa nielen na performance športy, ale aj na akékoľvek iné športy či už profesionálneho alebo amatérskeho charakteru alebo na súťaženie vo fitness kategóriach.

TendoforteTendoforte

POZNÁMKA POD ČIAROU, ALEBO KOLAGÉNOVÉ PEPTIDY VERSUS NATÍVNY KOLAGÉN

Pre vysvetlenie: kolagénové peptidy stimulujú bunky chrupavky, ktoré zvyšujú syntézu kolagénu typu II o 100%, tj. zdvojnásobujú ju už po niekoľkých dňoch podávania. Oproti tomu natívny kolagén typu I, II, III atď. takýto vplyv na tvorbu kolagénu v bunkách chrupavky nevykazuje.

Joint Care Drink – išli sme ešte ďalej, alebo čo je u iných základom, je pre nás len doplnenie

Ako si môžte všimnúť, väčšina produktov obsahuje iba základné chondroprotektíva, teda Glukozamín, Chondroitín a MSM. MSM častokrát iba v nezmyselnej dávke, pretože predstavuje veľmi lacnú zložku prípravku. Kolagénové peptidy, pokiaľ sú obsiahnuté, sú pridané len pre etiketu a v absolútne neúčinnom množstve (pri jednom veľmi známom produkte tvoria tieto kolagény iba 1%). Tým sú samozrejme náklady na výrobu takéhoto produktu nižšie o stovky percent. Úsmevné však býva to, že tieto produkty nie sú o stovky percent lacnejšie ako seriózne produkty, medzi ktoré zaraďujeme aj náš Joint Care Drink.

PlaceboXFortigel

Dá sa teda povedať, že pri Joint Care Drink je to, čo ostatní ponúkajú ako top produkt, iba akýmsi doplnením. Čím teda dopĺňame náš produkt?

  • GLUKOZAMÍN SULFÁT

Ide o monosacharid, ktorý se nachádza v chitíne, glykoproteínoch a glykosaminoglykánoch (známe sú tiež ako mukopolysacharidy). Ide o jednu zo základných komponentov kĺbovej chrupavky. Síra v glukozamín sulfáte sa podieľa na tvorbe disulfidických mostkíkov molekuly kolagénu. Viaže glykosaminoglykány do pevných priestorových štruktúr chrupavky.

  • CHONDROITÍN SULFÁT

Predstavuje synergistu pre glukozamín. Ide o makromolekulárnu látku, ktorá patrí do skupiny heteropolysacharidov nazývajúcich sa glykosaminoglykány. Je súčásťou extracelulárnej (mimobunkovej) hmoty spojivových tkanív. V ľudskom organizme je ako fyziologická súčasť kĺbovej chrupavky.

Pozn: Kombinácia glukozamín sulfátu a chondroitín sulfátu je výhodnejšia ako podanie samotnej látky. Pokiaľ sa pozrieme na molekulárnu štruktúru glykosaminoglykánov kĺbovej chrupavky (zloženej z kyseliny hyalurónovej, keratan sulfátov a chondroitín sulfátov), je jednoznačné, že pre komplexnú výživu všetkých typov makromolekúl proteoglykánov je vhodnejšie podávať glukozamín sulfát v kombinácii s chondroitín sulfátom. Ako ideálny pomer pre suplementáciu sa javí 2:1 v prospech glukozamínu.

  • KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Predstavuje akési mazivo. Keďže sú spojivové tkanivá a kĺbové štruktúry veľmi zle prekrvené, musí funkciu „mazadla“ zastúpiť tzv. synoviálna tekutina, ktorej súčasťou je práve kyselina hyalurónová. Jedinci s kĺbovými ťažkosťami majú často znížené množstvo synoviálnej tekutiny. Kyselina hyalurónová znižuje opotrebovanie chrupavky vďaka ochrane jej vonkajšej vrstvy, blokuje zápalové reakcie v synoviálnej tekutine a zvyšuje hustotu chrupavčitých buniek.

  • BOSWELLIA SERRATA (KADIDLOVNÍK PILOVITÝ)

Extrakt z Boswellia serrata je cenený pre svoj obsah prírodných kyselín, ktoré sa vyznačujú protizápalovými, alebo analgetickými účinky. Môže teda poskytnúť prírodnú alternatívu protizápalových liekov.

Záver

Čo povedať na záver? Základom starostlivosti o pohybový aparát by mala byť predovšetkým prevencia. A na tú predovšetkým cieli náš produkt. Stará sa o to, aby boli vyživené nielen kĺby, ale aby aj väzy a šľachy ostali pevné a pružné. Investujte do dlhovekosti, pretože to sa vždy oplatí.

Referencie:

1. Oesser S., Seifert J.- University of Kiel, Kiel, Germany: Stimulation of type II collagen biosynthesis and secretion in bovine chondrocytes cultured with 
degraded collagen. 
2. Patrick Dressler, Dominic Gehring, Denise Zdzieblik University of Freiburg, Department of Sport and Sport Science -.: Improvement of Functional Ankle Properties Following Supplementation with Specific Collagen Peptides in Athletes with Chronic Ankle Instability.
3. Prof. M. Adam-Institute for Rheumatism Research, Prague: What Effects Do Gelatin Preparations Have? 
4. Herrero-Beaumont, G., Ivorra, J. A. R., Del Carmen Trabado, M., Blanco, F. J., Benito, P., Martín-Mola, E., … Branco, J. (2007). Glucosamine sulfate in the treatment of knee osteoarthritis symptoms: a randomized, double-blind, placebo-controlled study using acetaminophen as a side comparator.
5. Momomura, R., Naito, K., Igarashi, M., Watari, T., Terakado, A., Oike, S., … Kaneko, K. (2013). Evaluation of the effect of glucosamine administration on biomarkers of cartilage and bone metabolism in bicycle racers.
6. Black, C., Clar, C., Henderson, R., MacEachern, C., McNamee, P., Quayyum, Z., … Thomas, S. (2009). The clinical effectiveness of glucosamine and chondroitin supplements in slowing or arresting progression of osteoarthritis of the knee: a systematic review and economic evaluation.
7. Tashiro, T., Seino, S., Sato, T., Matsuoka, R., Masuda, Y., & Fukui, N. (2012). Oral Administration of Polymer Hyaluronic Acid Alleviates Symptoms of Knee Osteoarthritis.
8. Oe, M., Tashiro, T., Yoshida, H., Nishiyama, H., Masuda, Y., Maruyama, K., … Fukui, N. (2016). Oral hyaluronan relieves knee pain.
9. Cameron, M., & Chrubasik, S. (2014). Oral herbal therapies for treating osteoarthritis.

Odoberajte
naše novinky