ikona doprava zdarma Využi zľavový kód MDD20 a získaj zľavu 20% Hneď nakupovať
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€
transfer Poštovné zadarmo od 80.00€

Ako ochrániť kĺby a väzy? Odpoveďou je kĺbová výživa Joint Care Drink

Nie je  kĺbovka ako kĺbovka. Prišlo nám už niekoľko dotazov, aký je rozdiel medzi našim novým produktom a tým, či oným. Rozdiel je úplne zásadný. A to zloženie. Áno, náš produkt obsahuje základné chondroprotektíva, ako je glukozamín, chondroitín alebo MSM. Áno, aj extra veľkú dávku kyseliny hyalurónovej. Toto všetko je ale iba základ. A je to tá výrazne lacnejšia položka zloženia. Čo je, ale unikátne, je použitie špeciálnych kolagénov. Nie kolagénov síce s “R-kom”, ale bez preukázanej účinnosti. Ale kolagénov s cieleným účinkom. 

Napríklad prečo práve FORTIGEL® a nie iný lacnejší kolagén?

Ako sme spomínali vyššie, zloženie novej kĺbovky v podstate nemá na trhu obdobu. Jediná totiž stojí na špeciálnych typoch kolagénov, ktoré na rozdiel od všetkých ostatných preukázali svoju účinnosť v kontrolovaných štúdiách. Sú teda považované nie za zložku doplnkovej výživy, ale dokonca za liečivý prípravok. Podľa kontrolovaných štúdií predstavuje práve FORTIGEL®  unikátny prípravok napomáhajúci aktívne regenerovať kĺbovú chrupavku. Tá je zo 70% tvorená proteínovým kolagénom a práve pri špecifickom kolagénovom peptide obsiahnutom vo FORTIGEL® sa preukázal pozitívny vplyv na rast novej chrupavky pomocou stimulácie buniek zmierňujúcich bolesť a zaisťujúcich hladkú pohyblivosť. FORTIGEL® predstavuje špeciálne purifikované bioaktívne kolagénové peptidy, ktoré sú produkované prostredníctvom špeciálnej viackrokovej procedúry, kedy je degradovaný bovinný kolagén prostredníctvom unikátneho enzymatického procesu a sú z neho vyselektované iba špecifické BCP peptidy, teda bioaktívne kolagénové peptidy FORTIGEL®. Jednou z veľkých výhod peptidov FORTIGEL® je intaktný (čistý) priechod sliznicou tenkého čreva v nezmenenej podobe, počas procesu vstrebávania, bioaktívne molekuly FORTIGEL® sa tak môžu dostať v nezmenenej podobe do krvného obehu a k postihnutým kĺbovým štruktúram. Vďaka tomu práve FORTIGEL® vyživuje priamo kĺbové štruktúry

A v čom je tak unikátny kolagén TENDOFORTE®?

Mnoho športovcov podlieha zraneniam typu natrhnutia alebo úplného odtrhnutia väzov. A prečo? Pretože častým problémom nielen športovcov je, že majú oslabené šľachy, na ktoré sa upínajú svaly. A áno, sme prví v ČR a SR, kto používa TENDOFORTE®, špeciálny kolagén určený k posilneniu týchto štruktúr. Čo to znamená? Že sa naozaj môžte vyhnúť týmto nepríjemným zraneniam. Budeme ešte samozrejme písať článok o celej koncepcii tohto produktu, ale kľudně si to vyhľadajte. Dnes už sa vie, že nie je kolagén ako kolagén a tiež nie je kĺbovka, ako kĺbovka. Dokonca máme od výrobcu máme ďalšie nové materiály, kde je preukázaný liečivý účinok TENDOFORTE® a výrazné urýchlenie návratu k tréningu po ruptúre šľachy, pri použití dostatočnej dávky TENDOFORTE®. Áno, to je presne tá dávka, akú používame my v PROM-IN. Nie je teda kĺbovka, ako kĺbovka. Ako hovoríme, čítajte zloženie. A vedzte, že 1% obsahu kolagénu v produkte fakt nestačí, aby ste podporili regeneráciu Vašich šliach. Je to množstvo len pre etiketu.

Odoberajte
naše novinky